Lenovo ThinkPad X240 – mobilny laptop z dobrymi podzespołami

lenovo-laptop-thinkpad-x240-front-1
fot lenovocom

Lenovo ThinkPad X240 to niewielki laptop z matrycą o przekątnej 12,5 cala, który łączy wysoką mobilność z biznesową funkcjonalnością. Dostępne są konfiguracje z wydajnym procesorem Intel Core i7 z serii U oraz dotykową matrycą typu IPS w rozdzielczości Full HD. Takie połączenie, zapewnia dobrą moc obliczeniową i doskonałą jakość wyświetlanego obrazu.

Kompaktowe wymiary

ThinkPad X240 waży około 1,42 kg. Obudowa ma wysokość 20 mm, szerokość 305 mm, głębokość 208 mm. Konstrukcja jest więc niewielka i znakomicie sprawdzi się do pracy w terenie. Jednocześnie, obudowa jest stabilna, a dobre spasowanie poszczególnych elementów, zapewnia odpowiednią odporność.

Co ciekawe, producent wbudował tutaj pełnowymiarową klawiaturę, co przy 12,5-calowej matrycy jest pozytywnym zaskoczeniem. Ma ona budowę wyspową i cechy charakterystyczne dla klawiatur, z których słynie seria ThinkPad.

Porty i komunikacja

Na obudowie znajdziemy 2 porty USB 3.0, złącze VGA i DisplayPort. W biurze będziemy mogli podłączyć do laptopa duży monitor – Lenovo ThinkPad X240 posiada złącze stacji dokującej.

Producent zadbał o złącze WLAN, moduł Bluetooth oraz modem WWAN (LTE lub 3G).

Zaskakujące osiągi

Niewielki Lenovo ThinkPad X240 zaskakuje wydajnymi podzespołami, które zapewnią odpowiednią wydajność podczas pracy z wieloma aplikacjami. Dostępne są konfiguracje z procesorami Intel Core i5 (częstotliwość taktowania od 1,6 do 2,6 GHz) lub mocniejszymi jednostkami Intel Core i7 (taktowanie od 2,1 do 3,3 GHz).

Wydajność graficzna jest podstawowa – zapewnia ją układ zintegrowany Intel HD 4400.

Jakość obrazu

Laptop jest dostępny z podstawową matrycą o rozdzielczości HD. Dla bardziej wymagających użytkowników, przygotowana została konfiguracja z matrycą typu IPS w rozdzielczości Full HD (w tym ekran dotykowy).

awatar autora
Michał Rafalski Redaktor
Nazywam się Michał Rafalski i od ponad dziesięciu lat przyglądam się światu technologii przez pryzmat tego, co w nim może zawieść. Zaczęło się od drobnych usterek w moim pierwszym laptopie, które uświadomiły mi, jak wiele zależy od jakości konstrukcji i dbałości o szczegóły w procesie produkcji.